Wycieczki Wałbrzych

Kategorie Wycieczki
Wycieczki Wałbrzych

Wycieczki Wałbrzych

Piękne góry, wyjątkowe scenerie oraz niezwykłe miasta – tym kuszą turystów Sudety. W krainie pełnej atrakcji przyrodniczych i cennych zabytków ważne miejsce zajmuje miasto, które z pewnością warto odwiedzić w trakcie wycieczki w ten rejon Polski. Jest nim Wałbrzych, mogący pochwalić się zarówno wspaniałą okolicą, jak i cennymi zabytkami na terenie miasta. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć? Jakie atrakcje czekają w Wałbrzychu na turystów?

Wycieczki Wałbrzych
Wycieczki Wałbrzych

Malowniczością oraz pochyłością zachwyca tutejszy rynek. W jego otoczeniu nie brak ciekawych kamienic – pięknych przykładów mieszczańskiej architektury. Większość z nich to obiekty wzniesione w stylu klasycystycznym, jednak młody wiek nie pomniejsza ich wartości. Ważną ozdobą wałbrzyskiego rynku jest ratusz – ciekawy obiekt w stylu neogotyckim, który powstał w połowie XIX stulecia.

Wałbrzych znany jest jednak przede wszystkim z ciekawych placówek muzealnych, zwiedza się je z przewodnikiem. Jedną z ciekawszych jest Muzeum w Wałbrzychu, którego siedzibą stał się piękny pałac z początków XIX stulecia. Dzięki prezentowanym tu eksponatom każdy z nas ma szansę zdobyć wiele ciekawych informacji na temat geologii oraz sztuki tego regionu. Inną perełką wśród sudeckich placówek muzealnych jest Muzeum Przemysłu i Techniki. Zajmuje ono tereny dawnej kopalni „Julia”.
Atrakcją, której w czasie wycieczki do tego miasta pominąć nie można, jest Zamek Książ.

Wspaniała budowla zachwyca nie tylko swymi rozmiarami, ale i podziemnymi tunelami. To one kuszą poszukiwaczy skarbów oraz przygód, a jako jedno z domniemanych miejsc ukrycia Bursztynowej Komnaty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Zachwyca również tutejsza stadnina ogierów oraz piękne ogrody.

Wałbrzych, dzięki swej atrakcyjności i pięknej okolicy jest miastem, w którym turystyka ma coraz większe znaczenie. Wycieczki zaglądają tu chętnie, a noclegi oferują im coraz liczniejsze hotele i pensjonaty. Z myślą o grupach zorganizowanych powstają domy wycieczkowe, w których można przenocować w dobrych warunkach za przystępną cenę. Wałbrzych nadaje się na wyjazdy integracyjne czy imprezy firmowe, jest tu dużo różnych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *