Wycieczki Wałbrzych

Kategorie Wycieczki
Wycieczki Wałbrzych

Wycieczki Wałbrzych

Piękne góry, wyjątkowe scenerie oraz niezwykłe miasta – tym kuszą turystów Sudety. W krainie pełnej atrakcji przyrodniczych i cennych zabytków ważne miejsce zajmuje miasto, które z pewnością warto odwiedzić w trakcie wycieczki w ten rejon Polski. Jest nim Wałbrzych, mogący pochwalić się zarówno wspaniałą okolicą, jak i cennymi zabytkami na terenie miasta. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć? Jakie atrakcje czekają w Wałbrzychu na turystów?

Wycieczki Wałbrzych
Wycieczki Wałbrzych

Malowniczością oraz pochyłością zachwyca tutejszy rynek. W jego otoczeniu nie brak ciekawych kamienic – pięknych przykładów mieszczańskiej architektury. Większość z nich to obiekty wzniesione w stylu klasycystycznym, jednak młody wiek nie pomniejsza ich wartości. Ważną ozdobą wałbrzyskiego rynku jest ratusz – ciekawy obiekt w stylu neogotyckim, który powstał w połowie XIX stulecia.

Wałbrzych znany jest jednak przede wszystkim z ciekawych placówek muzealnych, zwiedza się je z przewodnikiem. Jedną z ciekawszych jest Muzeum w Wałbrzychu, którego siedzibą stał się piękny pałac z początków XIX stulecia. Dzięki prezentowanym tu eksponatom każdy z nas ma szansę zdobyć wiele ciekawych informacji na temat geologii oraz sztuki tego regionu. Inną perełką wśród sudeckich placówek muzealnych jest Muzeum Przemysłu i Techniki. Zajmuje ono tereny dawnej kopalni „Julia”.
Atrakcją, której w czasie wycieczki do tego miasta pominąć nie można, jest Zamek Książ.

Wspaniała budowla zachwyca nie tylko swymi rozmiarami, ale i podziemnymi tunelami. To one kuszą poszukiwaczy skarbów oraz przygód, a jako jedno z domniemanych miejsc ukrycia Bursztynowej Komnaty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Zachwyca również tutejsza stadnina ogierów oraz piękne ogrody.

Wałbrzych, dzięki swej atrakcyjności i pięknej okolicy jest miastem, w którym turystyka ma coraz większe znaczenie. Wycieczki zaglądają tu chętnie, a noclegi oferują im coraz liczniejsze hotele i pensjonaty. Z myślą o grupach zorganizowanych powstają domy wycieczkowe, w których można przenocować w dobrych warunkach za przystępną cenę. Wałbrzych nadaje się na wyjazdy integracyjne czy imprezy firmowe, jest tu dużo różnych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *