Wycieczki Świdnica

Kategorie Wycieczki
Wycieczki Świdnica

Wycieczki Świdnica

W takim mieście, jakim jest Świdnica, nuda nikomu nie grozi. To jedno z ciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Dolny Śląsk, a czekające tu zabytki mają ogromną wartość artystyczną i historyczną. Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki do tego miasta? Jakie atrakcje w Świdnicy mogą zrobić największe wrażenie na zwiedzających? Na to pytanie może też odpowiedzieć przewodnik miejski.

Świdnica nie bez powodu nazywana jest „perłą śląskiego baroku”. Każdy fotograf będzie zachwycony tym miejscem. Przykładów tego stylu jest na terenie miasta sporo. Kuszą piękne kamienice oraz dzieła sztuki sakralnej, które można ujrzeć w miejscowych kościołach. Dzięki temu Świdnica jest niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki dla tych, których fascynuje sztuka. Barokowe zdobienia nie są jednak jedynym walorem tego miasta.

Wycieczki Świdnica
Wycieczki Świdnica

W Świdnicy nie brak też zabytków techniki, przy czym tym najciekawszym jest wieża ciśnień, wzniesiona w latach 70. XIX wieku. Baszta, będąca pamiątką po Bramie Strzegomskiej, średniowieczny krzyż pokutny czy dom rodzinny Manfreda von Richthofena – asa myśliwskiego z czasów I wojny światowej – oto kolejne, nieco mniej znane atrakcje, jakimi może się pochwalić Świdnica. Dawniej w jego willi mieściło się muzeum, jednak wszystkie pamiątki zaginęły pod koniec II wojny światowej.

Co jeszcze warto zobaczyć w Świdnicy?

Turystów z pewnością zainteresuje Muzeum Dawnego Kupiectwa, które powstało w latach 60. XX wieku. Ta ciekawa placówka muzealna mieści się w ratuszu, a jej ekspozycja związana jest z kupiecką tradycją miasta. Warto też przyjrzeć się pięknym dekoracjom rzeźbiarskim, które są prawdziwą ozdobą rynku. Najcenniejszymi zabytkami Świdnicy są jednak dwie perełki architektury sakralnej. Jednym z nich jest potężna, gotycka katedra, będąca jednym z największych kościołów na terenie Dolnego Śląska. Drugim zabytkiem, którego w czasie wycieczki po tym mieście nie można pominąć, jest ewangelicki Kościół Pokoju. Ten cenny zabytek znajduje się na liście UNSCO i stanowi wyjątkową atrakcję, której trudno jest się oprzeć.

Wycieczki Świdnica
Wycieczki Świdnica

Jak zaplanować wycieczki po tym mieście? To proste! Ponieważ Świdnica jest miastem coraz chętniej odwiedzanym przez turystów, konsekwentnie poszerza się tutejsza baza noclegowa. Miejsc, w których przez cały rok można znaleźć tanie noclegi, przybywa. Jest to świetne miejsce na imprezy integracyjne czy wyjazdy firmowe.

A czy warto się tu zatrzymać na dłużej? Tak. Wszak czekają tu na nas i piękne zabytki w centrum miasta, i wyjątkowe atrakcje w najbliższej okolicy. Zamek Książ, pełen zabytków Wałbrzych – oto kolejne ciekawostki, którymi warto się zainteresować podczas pobytu w Świdnicy.

3 myślą nad “Wycieczki Świdnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *